Violetinė ar melsva? Suknelė :)

Šią suknelę baigiau jau senai, o pradėjau dar seniau. Kaip visada – ilgiausiai trunka baigiamieji akordai, šiuo atveju – pasuknės paieškos. Bet apie viską iš eilės.

Jums taip būna, kad įkrenta akin/širdin koks dalykas ir paskui jo niekaip neina iškrapštyti? Panašiai nutiko ir su šia suknele, užmatyta interneto platybėse. Ilgai ji kabojo kažkur pasamonėj, kol vieną dieną atėjo tinkamas jai laikas. Ne, šį kartą aprašymo nepirkau, tiesiog tikrai labai labai ilgai kuičiausi po platųjį internetą rinkdama informaciją.

Jei sugalvosit imtis – nusiteikit ilgam krapštymuisi. Aš pati, man regis, nunėriau ją kokius tris kartus, jei skaičiuosim ardymus… Bet užtat rezultatu labai labai patenkinta esu.

Čia truputėlis vaizdų iš darbų eigos:

Kaip supratau vėliau, t.y. galiausiai užbaigus suknelę, pačioje pradžioje reikėjo net 10-čia tų kriauklyčių mažiau daryti (-5 kiekvienai “petnešėlei”), nes vis tik labai ištįso į ilgį ir gavosi nenusakomo gylio iškirptė bei pažastys… O gal bėda tame, kad kol nunėriau pabėgo keli kilogramai ir ji nebesitempė tiek į plotį, tad atidavė perteklių ilgiui…? Kaip ten bebūtų, šiaip ne taip pavyko petnešėlės pasitrumpint adatos ir siūlo pagalba, lyg ir nekrenta labai į akis 🙂 Na, bet tikrai nebenorėjau pernerti nuo nulio visos suknelės!

4

Nėriau iš viengubo 4-ių gijų lino, kurio spalva kelia ginčus: vieniems ji atrodo violetinė (įskaitant ir mane), o kitiems šiltai žydra… Beveik būtų galima užveist dar viena ginčą apie suknelės spalvą 😀 Na, o nuotraukose spalva iš viso priklauso nuo apšvietimo…

13

Suknelės viršus nertas 1.25 mm vąšeliu ir ganėtinai tankiai, kad būtų tvirtas ir nešviestų viskas kiaurai (pradžioj maniau, kad visa suknelės bus tokia tanki ir nereikės pasuknės, vėliau maniau, kad užteks tik pasijonio…). Sijonas nertas iš pradžių 1.25 mm vąšeliu, vėliau platinant ne tik didinau motyvų skaičių bet ir keičiau vąšelio dydį į  1.5 mm ir 1.75 mm palaipsniui. Kodėl? Pirma – nenorėjau pridėti labai daug papildomų motyvų (iš viso pridėjau 11), antra – nenorėjau pernelyg išplatinti paties motyvo. Be to, laisvensnis nėrinys gražiau krenta. Aišku nerdama daug kartų garinau ir tampiau tą sijoną, kad matytųsi galutinis ilgis. O užbaigtai suknelei leidau išdžiūt ant pakabos  ir gerą svaitę ant jos pagyvent. Visa tai pasiteisino, nes kai jau ėmiausi ją nešiot (pataisius petnešėles) ji nepajudėjo į ilgi nė trupučio.

9

[su_note note_color=”f4f0e8″ text_color=”#000000″]TRUMPAI DRŪTAI

DUOKLĖ AKIMS

 

 

 

 

Related post

10 Comments
 1. JOLANTA 3 years ago
  Reply

  GAN IDOMIAI NUMEGSTA SUKNELE.FANTAZIJOS IDETA.SAUNUOLE.DIDELES KURYBINES SEKMES…

 2. Anijara 5 years ago
  Reply

  Labai labai grazu! Saunuole!

  • Ieva 5 years ago
   Reply

   Labai ačiū! 🙂

 3. […] spintoj atrastą dirželį-šniūrelį ir panaudojus tą pačią pasuknę kaip ir ankstesniame įraše rodytai suknelei išėjo visai neblogas derinukas vasarai prie […]

 4. Milda 5 years ago
  Reply

  Ieva, labai labai šauni suknelė! Man tikrai be galo gražu 🙂

  • Ieva 5 years ago
   Reply

   Ačiū! 🙂

 5. Irena 5 years ago
  Reply

  Labai grazi , okiek laiko mezget ?

  • Ieva 5 years ago
   Reply

   Ačiū 🙂 Sunkoka pasakyt, kiek užtrukau, nes ir ardyta daug ir nekasdien nėriau (į tarpą dar kelis darbus pagaminau)… Jei gerai pamenu, pradėjau kažkada labai ankstyvą pavasarį, o užbaigiau vasaros pradžioj 🙂

 6. Sonata 5 years ago
  Reply

  OHO!!!

  • Ieva 5 years ago
   Reply

   🙂

Leave a Comment

Your email address will not be published.