Testinis mezginys iš tvido!

Vasara šiemet nėra bloga, ji tiesiog dar neatėjo 😀  Tai kol laukiam, noriu parodyt pirmą savo testinį mezginį, aišku iš tvido! Visgi nepaisant vėluojančio šiltojo sezono, šis dryžius kol kas ramiai ilsisi, nes kad ir ką berodytų termometro stulpelis – kol kas su juo stipriai per šilta, bent jau man. Bet kaip ten sakoma – roges ruošk vasarą, ar ne? Reik manyt, kad šiemet šalčiai neužklups nepsiruošusios!

O dabar iš eilės. Jaučiu kyla klausimų, kas tas testinis mezginys? Tai štai, tokį Ravelry pažįstat? Jei dar ne – tikrai labai labai labai rekomenduoju susipažint, registracija namokama, o ištekliai beribiai, kai kurie aprašymai nemokami, kai kurie mokami. Jame jaunieji, patyrę, žinomi, ir dar tik norintys būti pastebėtais kūrėjai ir dizaineriai ( aš čia apie mezgimą), talpina savo sukurtus mezginių aprašymus. Ir vienas iš būdų pasitikrinti, ar su aprašymų viskas tvarkoje, yra jo testavimas. Dizaineris paskelbia, kad bus testuojamas mezginys, surenkama savanorių grupė, kuri pasiryžta pamėginti numegzti pateiktą modelį pagal, pavadinkime, juodraštinį aprašymą. Kodėl juodraštinį? Todėl, kad tai paprastai būna ne galutinis variantas – jame gali būti klaidų (ir ne tik gramatinių), neaiškumų ir t.t. ir pan. – būtent visas šitas “šiukšlytes” ir išgaudo tie testuotojai. Jie mezga tiksliai pagal aprašymą ir fiksuoja kiekvieną rastą klaidą, neatitikimą, neaiškumą, taip pat duoda pastabas jei kažkuri vieta atrodo neaiški ir t.t. ir pan. Dar yra ir toks dalykas, kaip techninis redagavimas, dažnai jis būna atliekamas prieš pateikiant aprašymą testavimui, bet dabar į tai nesigilinsime.

Žodžiu vieną dieną (nepamenu, koks oras buvo 😀 ), ėmiau ir pati sau netikėtai užsirašiau į šio megztuko testuotojų grupę. Labai jau mane sukirbino visa ta “geometrija”, o bemegzdama spėjau sugalvot, kad čia galima būtų žaisti ne tik spalvomis, bet ir raštais. Tikrai galima išgauti įdomių rezultatų. Tas testavimas – visai įdomus ir smagus procesas, tik vienintelis jo trūkumas, kad paprastai būna nustatytas griežtas terminas ( taip taip – deadline  mezgime!!!!), iki kada reikia viską užbaigti. Ir nors paprastai laiko būna skirta tikrai pakankamai, bet taip ima ir nutinka, kad didesniu ar mažesniu laipsniu suveikia studentiškas sindromas… Bet viską spėjau! Ir nors po visko “auklėjau” save, kad su tais testavimai reikia realistiškiau vertinti savo laiko galimybes, bet jaučiu, kad vėl kirba noras ką nors išbandyt. Bet gal šį kartą kažko vaikiško patykosiu. Juoba, kad mažasis vis primena, kad jam reik “kareivinio” (suprask – chaki/žaliai/pilkai drumzlinos spalvos) megztuko, ir dar labai nori kad būtų violetinės sagos, nors šiaip vis sako, kad jam gražiausia spalva raudona… Arba ta, kurią mama apsivilkus tuo momentu būna 😀 Tai tokios nedidukės kūrybinės/stilistinės kančios 😀

Dabar prie mezgtinio. Kaip jį megzt nepapasakosiu – tam aprašymas  skirtas. Galiu tik pasakyt, kad mezgamas jis ratu, be siūlių ir nuo apačios 🙂 Gal tik jei megzčiau antrą kartą ( arba, kad ir pirmą, bet ne testui, o tiesiog – kai galima nuo savęs kažką pridurt/atimt), bandyčiau įkomponuot 2×2 juostą ir apačioje – priduotų daugiau išbaigtumo. Ir darant kaklo apdailą ( 2×2 juosta), reika žiūrėt pagal save jau – man asmeniškai gavosi šiek tiek perdaug sutraukta. Tai manau tiesiog nuardysiu ir permegsiu laisviau, kad būtų patogiau 🙂 Aha, ir konstrukcija jo tokia, kad dėl rankovių  jis toks labiau tinkamas dėvėti “be striukės”, nebent susikėlus rankoves į viršų 🙂

Tiesa, dar vienas labai geras dalykas testuojant yra tai, kad privaloma tvarka reikia “registruoti” Ravelry’je, kokio dydžio virbalais megzta, kiek kokios spalvos siūlo sunaudota ir t.t., nereik paskui laužyt galvos bandant prisiminti ar kamuotis ieškant eilinės špargalkės ( ne, aš  neturiu jokio stebuklingo sąsiuvinio su mezginių konspektais…).

Truputuką apie siūlą. Šis megztinis – jau antrasis iš Soft Donegal tvido. Pirmasis dabar irgi ilsisi, po labai sąžiningai atidirbto  (dirbo tikrai daug ir beveik be poilsio, ir nesusidirbo – whoohooo) laikotarpio ir laukia, kada vėl jam ateis laikas.  Tas pirmasis buvo megztas gana kietai, tad ir audinys  gavosi tankus, storokas toks. O šitas – mezgts laisviau, tad ir rezultatas minkštenis bei puresnis, abu jie švelnūs ir mieli prie kūno, tik skiriasi purumas. Beje, reikia pastebėti, kad abu megztiniai mezgti to paties dydžio virbalais – 3 mm. Bet mėlynasis – bambukiniais, o dryžius – metaliniais. Ir rezultatas skiriasi iš karto ir gana stipriai. Tad kai renkatės virbalus , atkreipkite dėmesį, kad nuo to, iš kokios medžiagos jie pagaminti, gali priklausyti ne tik mezgimo malonumas, bet ir tankumas 😉

Tiek šiam kartui, Vilniuj berods saulė išlindus, tai reikia gal organizuotis vitamino D pasipildymą 😉

TRUMPAI DRŪTAI

 • Modelis:  Disha
 • Dydis: 88.25
 • Siūlai: Soft Donegal tvidas – spalvos 5507 Swilly (120 g) ir 5571 Hickory (142 g). 
 • Virbalai: 3 mm

DUOKLĖ AKIMS

Related post

4 Comments
 1. Marija 4 months ago
  Reply

  nesuprantu tokio posto esmes

  • Ieva 3 months ago
   Reply

   Laba diena, Marija,

   na jeigu labai trumpai apie tinklaraščio įrašų prasmę:
   1. tai yra MANO tinklaraštis, tad iš esmės rašau čia apie ką noriu ir kada noriu 😉
   2. konkrečiai šis mezginys buvo testinis, o tai reiškia, kad už tai jog dizaineris sutinka tave priimti į testuotojų gretas (ir tuo pačiu tu gauni nemokamai aprašymą), tu įsipareigoji viešinti baigtą projektą sau prieinamais kanalais.

   Ne, mano tinklaraštyje nėra ir niekada nebus “schemučių”, nuorodų į vogtus aprašymus, kurie šiaip yra mokami ir t.t., nes mano įsitikinimu tai yra LABAI LABAI LABAI blogai. Bet NUORODAS į aprašymus visada dedu, jeigu tik jos yra, karais jie mokami, kartais ne, ką daryti toliau – kiekvieno teisė rinktis.
   O šiaip tai visada galima pasižiūrėti, kaip atrodo siūlas mezginyje, kiek siūlo reikėjo ir t.t.

   Linkėjimai,
   Ieva

 2. Anijara 8 months ago
  Reply

  Pasakiskai grazu…

  • Ieva 8 months ago
   Reply

   Ačiū! 🙂

Leave a Comment

Your email address will not be published.