Storas šiltulis

Šį kartą – orus atitinkantis šalikas 🙂 Iš pradžių buvo siūlai (“Naturalia – Borgo de’ Pazzi”), o toliau sekė visa kita 🙂

storas-siltulis2

Nuripirkau iš viso tris sruogas šitų storų storų siūlų. Žinot, kaip ten būna, akcijos, išpardavimai, perki, paskui galvoji, ką nuveikt su tu pirkiniu 😀 Tad štai, turėjau dvi šviesias ir vieną tamsiai rudą sruogą. Iš tų dviejų šviesių išėjo puikus storas šiltulis šalikas pagal Drops’ų aprašymą. Tamsioji sruoga irgi ilgai be darbo negulėjo, bet apie tai – kitą kart 🙂

storas-siltulis1

Pasigamino šis šalikas be galo greitai, bet reikia pripažinti, kad man rankose maloniau turėt 2.5, o ne 12 numerio virbalus 😀 Šiuos siūlus mėginau pirmą kartą, kol kas nesiskundžiu – nekanda, tikrai labai šilti, kol kas neapsipūkavo.

storas-siltulis4

O toliau – šaliko mezgimo “instrukcija”, tiems kas irgi nori labai greitai ir lengvai pasigaminančio storio šiltulio, bet nenori “laužyt akių”  į užsienietiškus aprašymus:)

Storas šiltulis pagal Drops

Reikia:

Mezginio tankumas:

7 akys x 8 eilės – 10×10 cm pavyzdukas (prisipažinsiu – tokiems mezginiams bandymukų nedarau, šitas irgi ne išimtis 😀)

Mezgam:

  • Užsidedam 23 akis ir ripsu mezgam apie 10 cm (pirmos akies nenukėlinėjau, o išmezgiau apsukdama siūlą, taip gavosi toks “kramtytas” mezginio kraštas)
  • Paskutinėje ripso eilutėje iš išvirkščiosios mezginio pusės tolygiai pridėti 4 akis – ant virbalų dabar puikuojasi 27 storulės 🙂
  • Toliau mezgame (iš gerosios pusės): 6 gerosios akys, 1 išvirkščioji akis, schema M.1, 1 išvirkščoji akis, schema M.2, 1 išvirkščioji akis, 6 gerosios akys. Akis, gerojoje pusėje megztas išvirkščiosiomis akimis, išvirkščiojoje mezginio pusėje megzti gerosiomis (iš gerosios pusės bus toks kaip ir išvirkščiųjų akių stulpelis toje vietoje)
  • Kartoti raštą tiek, kiek norisi, arba kol siūlai prieartės prie pabaigos 😀
  • Kai centrinė pynė bus norimo ilgio – metas ripso galiukui. Pirmojoje ripso eilutėje tolygiai nuleisti 4 akis, kad ant virbalo liktų 23 storulės ir megzti ripsu apie 10 cm, ir tada laisvai nuleisti visas akis.
Schema iš Drops Design raštų archvo: http://www.garnstudio.com/lang/us/pattern.php?id=4297&lang=us
Schema iš Drops Design raštų archvo: http://www.garnstudio.com/lang/us/pattern.php?id=4297&lang=us

 

[table id=2 /]

Related post

Leave a Comment

Your email address will not be published.