Megztos kojinytės naujagimiui

Megztos kojinytės – puiki dovana laukiantiems gandrų. Ne ne, pas mane šie ilgasnapiai dar nesiruošia skrist, šį kart kursas nustatytas pas draugus. Ta proga – megztos kojinytės dovanų.

Pamenu, kai pati laukiau savo dabar jau nebe tokio ir mažo princo, kojinytės nebuvo pirmas mano mezginys. Pagrinde todėl, kad labai gąsdino kulno mezgimas. Bet paskui atradau kulno formavimą trumpintomis eilėmis! Vėliau išmokau ir tą klasikinį kulną megzt. Visgi, kai reikia gamint tokias mažytes kojinytes, tai trumpintos eilės – mano mėgstamiausios.

20160807_134811

Ir pasirodo tikrai esu pamiršus kooookio mažumo tos pėdutės būna, numezgus vieną porą, teko greitai mesti akis antrai – mažesnei… Ir tai įtariu bus su rezervu. Visa laimė, kad tokie mažučiai dalykėliai nusinarplioja be galo greitai, tai galima viena pora ir neapsiribot, ypač žinant kokiais tempais tie pipirai auga.

Toliau dalinuosi, kaip aš mezgu tokias kojinytes ( pirmas skaičius – mažesnių kojinyčių, skliausteliuose – didesnių). Jegu megsite iš storesnių siūlų, gali pakakt ir 24 akis užsidėt.

pam

Atnara

 • Uždedu 32 (36) akis
 • 30 ratų mezgu stulpeliu [2 gerosios a., 2 išvikrščiosios a.)
 • Dar 4 (6) ratus pamezgu lygiuoju raštu.

Kulnas

 • Turimas akis padalinu per pusę – 16 (18) akių.
 • Pirmą pusę suveriu ant vieno virbalo, kitą pusę padalinu po lygiai ant dviejų.

pam1

 • Formuoju kulną trumpintomis eilėmis iš ant pirmo virbalo esančių akių:
  • 1 eilė: megzti gerosiomis akimis iki 1-os akies nuo galo, ją apvyti siūlu ir apsukti mezginį.
  • 2 eilė: megzti išvirkščiosiomis akimis iki 1-os  akies nuo galo, ją apvyti siūlų ir apsukti mezginį.
  • 3 eilė: megzti gerosiomis akimis iki 2-os akie nuo galo, ją apvyti siūlu ir apsukti mezginį.
  • 4 eilė: megzti išvirkščiosiomis akimis iki 2-os akie nuo galo, ją apvyti siūlu ir apsukti mezginį.
pam2
(Iš gerosios mezginio pusės) Mezgam iki 1-os  akies nuo galo (1). Jos neišmezgam, o perkeliam nuo kairio virbalo ant dešinio (2). Tuomet apvejam perkeltą akį  darbiniu siūlu tempdami jį iš už mezginio link savęs. Apsukam mezginį.

 

(Iš išvirkščiosios mezginio pusės)
(Iš išvirkščiosios mezginio pusės). Nukeliam ankstesnėje eilėje apvytą akį ant dešinio virbalo (1) ir toliau mezgam išvirkščiosiomis akimis iki 1-os akies nuo galo (2). Nukeliam ją nuo kairio virbalo ant dešinio ir apvejam siūlu, tempdami jį nuo savęs už mezginio (3). Apsukam mezginį.

 

(Iš gerosios mezginio pusės)
(Iš gerosios mezginio pusės) . Nukeliam ankstesnėje eilėje apvytą akį ant dešinio virbalo  (1) ir toliau mezgam gerosiomis akimis iki 2-os akies nuo galo (2). Nukeliam ją nuo kairio virbalo ant dešinio ir apvejam siūlu tempadami jį iš už mezginio link savęs (3). Apsukam mezginį.

 

(Iš išvirkščiosios mezginio pusės)
(Iš išvirkščiosios mezginio pusės). Nukeliam ankstesnėje eilėje apvytą akį and dešinio virbalo (1) ir toliau mezgam išvirkščiosiomis akimis iki 2-os akies nuo galo (2). Nukeliam ją nuo kairio virbalo ant dešinio ir apvejam siūlų tempdami jį nuo savęs už mezginio (3). Apsukam mezginį.

Taip kartoti  mezgant iki 3-ios, 4-os… akies nuo galo, kol centre lieka trečdalis neapvytų akių, mano atveju – 6 abiejų dydžių kojinytėms.

pam6

Toliau reikia grįžti atgal:

 • 1 eilė: megzti gerosiomis akimis iki 1-os apvytos akies. ją išmegzti, kartu su apvytu siūlu. Kitą akį ant kairio virbalo apvyti ir apsukti mezginį.
 • 2 eilė: megzti išvirkščiosiomis akimis iki 1-os apvytos akies, ją išmegzti kartu su apvytu siūlu, kitą akį ant kairio virbalo apvyti ir apsukti mezginį.
 • 3 eilė: megzti gerosiomis akimis iki pirmos du kartus apvytos akies, ją išmegzti kartu su abiem siūlais, kitą akį ant kairio virbalo apvyti antrą kartą ir apsukti mezginį.
 • 4 eilė: megzti išvirkščiosiomis akimis iki pirmos du kartus apvytos akies, ją išmegzti kartu su abiem siūlais, kitą akį ant kairio virbalo apvyti antrą kartą ir apsukti mezginį.
(Iš gerosios mezginio pusės)
(Iš gerosios mezginio pusės). Apsukę mezginį mezgame iki pirmo apvytos akies (1). Tuomet užkabiname apvytą siūlą (2), užsikeliame jį ant kairio virbalo (3) ir išmezgame kartu su akimi (4). Apvejame kitą akį ant kairio virbalo antrą kartą ir apsukame mezginį.

 

pam8
(Iš išvirkščiosios mezginio pusės). Apsukę mezginį mezgame iki pirmos apvytos akies (1). Užkabiname apvytą siūlą (2), užsikeliame jį ant kairio virbalo ir išmezgame kartu su akimi (3). Apvejame kitą akį ant kairio virbalo antrą kartą ir apsukame mezginį.

 

pam9
(Iš gerosios mezginio pusės). Apsukę mezginį mezgam iki pirmos 2 kartus apvytos akies (1). Užkabinam abu siūlus (2), užsikeliam juos ant virbalo, ir išmezgam kartu su akimi (3). Kitą akį ant kairio virbalo apvejam antrą kartą ir apsukam mezginį.

 

asd
(Iš išvirkščiosios mezginio pusės). Apsukę mezginį mezgam iki pirmos 2 kartus apvytos akies (1). Užkabinamabu siūlus (2), užsikeliam juos ant kairio virbalo ir išmezgam kartu su akimi (3). Kitą akį ant kairio virbalo apvejam ir apsukam mezginį.

Taip kartoti, kol antrą kartą apvysite kraštines akis. Tuomet pereikite prie pėdutės mezgimo.

Pėdutė

Toliau vėl mezgama ratu. Tiesa, tam kad tarp kulno ir pėdutės neatsirastų skylutės, mezgant pirmą ratą po trumpintų eilių, pakelkite tarp kulno ir pėdutės akių esantį siūlą, išmegzkite jį persukta akimi, o kitoje eilėje sumegzkite kartu su kulno akimis. Mezgame ratu lygiuoju raštu 26 (33) ratus (skaičiuojant nuo atnaros).

asd
Apviję po antrą kartą kraštines akis toliau megzkite gerosiomis akimis ratu. Kai prieisite prie apvytų akių, nepamirškite pakelti abiejų siūlų ir sumegzti jų su akimi. Papildomą persuktą akį (tam, kad išvengtumėte skylutės) išmegzkite iš siūlo esančio tarp kulno akių ir likusių akių – (1) ir (2). Kitoje eilėje sumegzkite šią papildoma akį su kulno akimis, atitinkamai kairėn ir dešinėn.

Pirštukai

 • 1-3 virbalai: 1 g eroji akis, 2 gerosios akys sumezgamos kartu kairėn, toliau  – visos akys gerosios.
 • 2-4 virbalai: megzti gerosiomis akimis iki 3 akių nuo virbalo galo, 2 gerosios akys sumezgamos kartu dešinėn, 1 1 geroji akis.

Siaurinimą kartojame tol, kol ant virbalų lieka 16 akių ( po 4 ant kiekvieno).

pam-12

Padaliname jas po lygiai ant 2 virbalų, nukerpame siūlą ir likusias atviras akis susiuviume nematoma siūle.

asd
Padalinkite likusias akis ant dviejų virbalų (1). Verkite adatą link savęs į pirmą akį ant pirmo virbalo. Ištraukite siūlą ir tuomet verkite adatą nuo savęs į pirmą akį ant antro virbalo, ištraukite siūlą.

 

asd
Verkite adatą nuo savęs į pirmą akį ant pirmo virbalo ir nukelkite ją nuo virbalo (1). Tuomet verkite adatą link savęs į kitą akį ant pirmo virbalo (palikite ją ant virbalo) (2). Verkite adatą link savęs į pirmą akį ant antro virbalo ir nukelkite ją nuo virbalo (3). Verkite adatą nuo savęs į kitą akį ant antro virbalo (palikite ją ant virbalo) (4). Nepamirškite pritraukti siūlo. Kartokite šiuos 4 žingsnius tol, kol ant virbalų liks po 1 akį.

 

asd
Verkite adatą nuo savęs į paskutinę akį ant pirmo virbalo ir nukelkite ją (1). Verkite adatą link savęs į paskutinę akį ant antro virbalo ir nukelkite ją (2). Jei reikia, sutampykite akis, kad būtų vienodai įtemptos (3), įverkite adatą į kojinytės vidų ir užkaišiokite siūlą.

 

Vat ir viskas! Gali pasirodyt komplikuota ar sudėtinga, bet tikrai siūlau pamėginti, vos tik “pagausit kampą” viskas pataps labai paprasta!

[su_note note_color=”f4f0e8″ text_color=”#000000″]TRUMPAI DRŪTAI

 • Modelis: pats paprasčiausias
 • Siūlai: Baby Cashmere Merino Silk 4ply (75% extrafine merino vilna, 20% šilkas, 5% kašmyras), 50 g / 170 m, spalva 100 Paddle. Abiems poroms prireikė maždaug 40 g.
 • Virbalai: 3 mm kvadratiniai [/su_note]

DUOKLĖ AKIMS

Related post

8 Comments
 1. […] daryti pastorinto, nes siūlas pakankamai stiprus, kad nesudiltų, plius (mano subjektyvia nuomone) trumpintom eilėm kulnas nusimezga greičiau ir lengviau, be to – atrodo kur kas dailiau. Akis kulnui […]

 2. Daiva 5 years ago
  Reply

  Man kulnas tik iš trečio karto gražiai išėjo… Bet išėjo! 🙂

  • Ieva 5 years ago
   Reply

   O, labai smagu, kad bandote ir nenuleidžiat rankų, jei nepavyksta pirmu kartu! Ir dar smagiau, kad mano pagalba išmokote kažką naujo. Linkiu, kad naujųjų kojinyčių savininkui (-ei) smagaus ir šilto nešiojimo 😉

 3. Laura 6 years ago
  Reply

  Ačiū už pagalbą 🙂 bėda buvo tame, kad grįžtant pakeldavau tik vieną, o ne abu apvytus siūlus 🙂 skylučių neliko 😀

  • Ieva 6 years ago
   Reply

   Super!

 4. Laura 6 years ago
  Reply

  Sveiki,
  mezgant kulną gaunasi skylutės 🙂 kažką darau tikriausiai ne taip jau grįžtant ir apvejant antrą kartą (man neaiški ši dalis:”Apvejame kitą akį ant kairio virbalo antrą kartą ir apsukame mezginį”-ir ką darom apsukę? Ar nukeliam ar išmezgam? Aš nukėliau..tai gal čia klaida?
  Labai ačiū/

  • Ieva 6 years ago
   Reply

   Sveiki 🙂

   Oi tos skylutės… 🙂
   Apvijus akį ji nukeliama. Gali būti, kad nepakeliate apvytų siūlų ir nesumezgat jų kartu su akimi, todėl atsiranda skylutės. Kai jau grįžinėjate atgal, priėjusį apvytą akį, kurią reikia išmegzti, BŪTINAI pasikelkite siūlą ( siūlus – jei akis apvyta du kartus) ant virbalo ir išmegzkite kartu su akimi – tokiu būdu neliks skylutės.
   Pagal instrukciją būtų taip (grįžinėjant atgal): megzkite iki pirmos apvytos (1 arba 2 kartus, žiūrint keik tolį “grįžot”) akies ir ją išmegzkite pakeldama siūlą (siūlus). Tada ant kairio virbalo esanti pirma (kita) akis apvejama taip, kaip parodyta aukščiau (apvejant pirmą kartą) – akis nukeliama ant dešinio virbalo, apvejama, mezginys apsukamas ir ta akis perkeliama atgal ant buvusio kairio, o dabar jau dešinio, virbalo ir mezgama toliau gerosiomis arba išvirkščiosiomis akimis (pagal raštą).

   Jeigu vis tiek kažkas nesiseks, rašykite, ieškosim, kur bėda 🙂

   Sėkmės!
   Ieva

 5. […] tokiu pat principu kaip ir čia, dėjau 52 akis (kojinės 3 […]

Leave a Comment

Your email address will not be published.