Linksmai, šiltai, lengvai

Aš jį jau turiu – praėjo lygiai mėnuo nuo tada, kai paštininkas paskambino į duris ir įteikė šiltą spalvotą siuntinuką. Ne ne, nemezgiau aš jo nesustodama mėnesį laiko, spėjau dar ir kelis mažesnius projektėlius įgyvendint, bet vat tiek laiko truko, kol tas spalvotas siuntinukas išvirto į šilta, bet labai lengvą ir linksmą megztuką. Kai planšetė supypsėjo, kad jau yra naujas Vogue Knitting numeris, atsiverčiau ir įsimylėjau iš pirmo žvilgsnio. Nereikėjo “ilgai norėt”, “daug galvot”, “nokintis metelius kitus” – labai greitai užsisakiau siūlus. Išsirinkau seną gerą Drops’ų Alpaca. Nes storis tenkino, bet svarbiausia buvo siūlo plaukuotumas. Megztinis margintas Skandinaviškais raštais, bet ne tradiciniais elniukais ir snaigėm. Šitas stilius vadinasi Bohus Stickning mezgama iš plonų siūlų, būtinai su pūku (prisilaikant tradicijų į siūlo sudėtį turėtų įeiti angoros, kuri sukuria tą pūkų debesėlį ir “sulieja” spalvas), o raštai yra spalvingos abstrakcijos. Be to mezgant šiuo būdu naudojamos ir išvirkščiosios akys, taip sukuriamas labai įdomus spalvų perėjimo efektas. Naudojant artimas spalvas, išvirkščiųjų akių ir pūko pagalba jos turėtų tarsi lietis viena į kita… Be to, vienu metu eilutėje naudojamos ne 2 (kaip esam dažniausiai įpratę) spalvos, o 3, 4 ar net 5! Įsivaizduojat tą margą voratinklį?!

DSC_0493

Mano megztukas – moderni versija. Siūlas plonas, bet megzta laisviau, spalvos kontrastingos. Visgi kirba mintis pamėgint ir kokį labiau tradicinį, o jei dar susimedžiojus ir tradiciškai tokiems mezginiams naudotų siūlų su angora…. Mmmmm…. Gal kitai žiemai.

Aha, dabar apie tai, kaip sekės megzt šį gražuolį. Raštuotos dalys – lėtai, oi lėtai. Tikrai yra kas veikt, norint nesusipainiot tarp spalvų, o dar reik sužiūrėt ne tik spalvų keitimąsi, bet ir gerasias / išvirkščiasias akis, o dar ir platinimai visokie… Ir mažasis pagalbininkas visad mielai praneša, t.y. atitempia mezginį su visais kamuoliukais iš paskos, jei mama pamiršta savo daiktus pasidėt į vietą… Bet visa kita – viens du ir yra. Prisipažinsiu, kai raštavau rankogalius (neturėjau reikiamo storio kojininių virbalų, todėl raičiausi su magic loop) tai niekaip negalėjau suprast, kokio velnio aš čia kamuojuos. Bet užsidėjus praėjo visi irzlumai!

DSC_0482

 

Ir oi kaip man ta alpaka patinka – plona, lengva ir tooookia šilta. Visai nebūtina po mezgtiniu dar 5 sluoksnių prisirengt! Jei vėjas kiaurai nekošia,  tai net vat tokiu drumzlinu oru lakstant vien su mezgtuku neima varvekliai po nosim formuotis!

DSC_0547

[su_note note_color=”f4f0e8″ text_color=”#000000″]TRUMPAI DRŪTAI

 • ModelisTurtleneck Pullover iš Vogue Knitting  Winter 2015/2016
 • Siūlai: Drops Alpaca, iš viso 330 g. Beveik 6 kamuoliukai juodos spalvos ir po nepilna kamuoliuką kitų.
 • Virbalai: 3.5 ir 4.5 mm [/su_note]

DUOKLĖ AKIMS

(Ačiū ačiū, Redai www.animalsindresses.com)

Related post

19 Comments
 1. Jolanta 5 years ago
  Reply

  Labai labai gražu, už originalą man daug gražiau. Kaupiuosi ir aš šiam projektui.
  Sakykite, o mėlyna spalva , tai tamsus turkis? Labai ji čia gražiai žiūrisi. O geltonos spalvos? Ta šviesesnė, gal tamsi laimo žalia? Perkant internetu labai sudėtinga tas spalvas sudėlioti, o pas jus jos tobulai dera.

  • Ieva 5 years ago
   Reply

   Sveiki! Dėkui 🙂
   Mano naudotos Drops Alpaca spalvos yra tokios :
   506 tamsi pilka
   100 prigesinta balta
   2918 žalia mėlyna
   2916 tamsi laimo žalia
   2925 oranžinė
   2923 goldenrod

   Kaip gerai, kad išlieka internetinių užsakymų istorija, ir esant reikalui visada galima apsitikrintž, kas ir kaip! 🙂

   • Jolanta 5 years ago
    Reply

    Ačiū, Ieva, labai.

    • Ieva 5 years ago
     Reply

     Kad tik padėtų 😉

 2. Ausra 5 years ago
  Reply

  O kur galima isigyti zurnala su schema sio megztuko?

 3. Indre 5 years ago
  Reply

  Labai grazu. Ir as isimylejau sita megztuka <3

  • Ieva 5 years ago
   Reply

   Belieka nusimegzt 😉

   • Indre 5 years ago
    Reply

    kai dukryte paaugs butinai griebsiu sita projekta 😉

 4. Judita 5 years ago
  Reply

  Pasaka 🙂

  • Ieva 5 years ago
   Reply

   Dėkui 🙂

 5. Daiva 5 years ago
  Reply

  dar čia padūsausiu, kad žvėriškai gražu :))) TOBULAS man rūbas :))) ir pilkas – gražiausia man spalva, ir spalvotas – negaliu, kai nespalvota :))) ojojoj..kaip gražu! OJOJOJ :))

  • Ieva 5 years ago
   Reply

   Ačiū! aš irgi vaikštau įsimylėjus 😀

 6. Oksana 5 years ago
  Reply

  Svajonių megztinis iš mieliausių siūlų. Super:)

  • Ieva 5 years ago
   Reply

   Tikrai taip!

 7. Rasa 5 years ago
  Reply

  Wow! Super! Bravo! O rimtai, tai labai gražu. Spalvos ir raštai užburia.

  • Ieva 5 years ago
   Reply

   Labai ačiū! 🙂

 8. Lolita 5 years ago
  Reply

  Apakus, apšalus ir be galo sužavėta! Jau seniai palaidojau viltis megzti daugiau negu iš 2 spalvų, čia man aukštoji matematika.Nerealu! ! !

  • Ieva 5 years ago
   Reply

   Labai ačiū! Bet tikrai – atrodo kur kas komplikuočiau nei yra iš tiesų. Nesakau, kad viens du op ir yra, bet tikrai raketų mokslas 🙂 Tereikia imt ir bandyt!

Leave a Comment

Your email address will not be published.