Lininis tįsaliukas

Sveiki visi! Tikiuosi manęs dar nepamiršote 🙂 Paskutiniu metu vis narplioju narplioju, o nufotografuot ir nepavyksta – tai laiko nėr, tai oras netinkamas, tai nuotaika… Bet po truputį grąžinsiu skolas. Tad iš eilės – lininis tįsaliukas.

Pavadinimas gal ir nelabai draugiškas, bet taip jau yra su tuo linu – iš jo numegztas rūbas nuo nešiojimo “suskįstėja”. Tas pats (bent jau man) ir su siūtais lininiais rūbais. Bet viskas gerai, kai šitas savybes žinai iš anksto.

Šitas mezginukas toks mokomasis tiriamasis  – pirmą kartą bandžiau contiguous tipo rankoves (tokios, kurios atrodo, tarsi būtų statytos, bet yra mezgamos iš karto nuo viršaus be siūlų) ir taip pat žiūrėjau kaip linas elgsis apvaliam mezginį lygiuoju raštu.

7

Tos rankovės man patiko, reikės pamėgint iš kokio labiau formą laikančio siūlo. O linas – na jis velniškai skersuoja mezgamas apvaliai. Labai tikiuosi, kad taip yra tik su lygiuoju raštu, nes šiuo metu jau į gala irgi apvalus lininis mezginys, tik kiauraraščiu. Laikau kumščius! Jei tai būtų buvus kokia labai svarbi suknelė, bučiau susierzinus dėl sukimosi, bet kai čia tik toks jaukus megztukas tįsaliukas, vasaros vakarui, kai neaišku ar tai vėsoka ar šiaip noris, kad apkabintų, tai visiškai nematau bėdos. Svarbiausia įsidėt galvon – apvaliai mezgamas lygiouju raštu lietuviškas linas skersuoja (kitų gamintoju neišbandžiau, nenoriu apšmeižt 🙂 ).

2

Ach tiesa, dar vieną dalyką išbandžiau! Šiaip jau esame įprate mezgant pirmą akį nukelt (arba paskutinę), kad graži pynutė gautųsi kraštelyje. Visada taip dariau, nes taip išmokino kažkada. Kas mezgat iš užsienietišku (ypač angliškų) aprašymų – ten visos akys paprastai yra išmezgamos, niekas nenukėlinėjama. Iki šiol darydavau savaip, bet dabar ėmiau ir paklausiau – ir visai neblogai pavyko. Štai šis apykaklės kraštelis yra megztas pirmos akies nenukeliant o ją išmezgant 🙂 Beje, esu pastebėjusi, kad jeigu reikia mezginį siūti, tai irgi pravartu visas akis išmegzti – bent jau man paskui kur kas gražiau susisiuva.

9

Taip pat nebuvau tikra ką tas linas man iškrės su rankovėm, todėl šiek tiek patobulinau modelį ir padariau sagutes. Turiu pasakyt, kad taip man net labiau patinka! Dar vienas modelio pakeitimas – kraštelius užbaigiau i-cord bind off būdų, nesiraito ir (šiuo atveju) man gražiau nei paprastai ripsu ar stulpeliu.

10

Na štai, regis apie šį mezginuką papasakojau viską, ką norėjau.

[su_note note_color=”f4f0e8″ text_color=”#000000″]TRUMPAI DRŪTAI

DUOKLĖ AKIMS

 

 

 

 

Related post

5 Comments
 1. […] taip, čia tas pats dėl kurio laikiau kumščius, kad tik nesuskersuotų, kaip tas labai mielas lininis tįsaliukas. Viskas tvarkoje, atrodo kiauraraštis suvaldė situaciją. Bet yra dar vienas šposas, kurį man […]

 2. Ieva 8 years ago
  Reply

  Būtinai išmėginkit 🙂 Man regis lengviau nei statytos rankovės, ir įdomiau nei tradicinis reglanas 🙂 Va Ravelry yra aprašymų ir nemokamų, kuriuose naudojamas šis būdas: http://www.ravelry.com/patterns/search#query=contiguous&availability=free&fit=adult&sort=best&view=captioned_thumbs

 3. Irena 8 years ago
  Reply

  O, labai mielas darbelis, niekada nemezgiau taip peciu nuleidimo, reiks butinai pabandyti

 4. Irena 8 years ago
  Reply

  Labukas, malonu matyti prazuveles, lauksim darbeliu

  • Ieva 8 years ago
   Reply

   O man malonu, kad yra laukiančių 🙂

Leave a Comment

Your email address will not be published.