Labai rožinis megztas pledukas

Sveiki sveiki! Jau senokai berašiau, bet tikrai nesnaudžiu ir kojų susikėlus netinginiauju! Šiandien atnešu parodyt jums pleduką. Čia iš tų mezginių, kur taip šast! –  pagauna azartas ir tik baigus imi suprast, kad ne visai žinai, kur reiks jį panaudot… Laimė yra čia toks vienas veikėjas, kuris, nors ir truputuką susimąstęs “čia mažam kūdikėliui juk…”  (čia apie dydį, ne apie spalvą – aut. pastaba) žiūri, bet nosies pernelyg nerauko. Tai visko gali būti, kad nuosavybės teisės netrukus bus pareikštos…

Na bet gana čia apie pomezgiminį mezginių gyvenimą, juk daug įdomiau procesas  – kas, kaip, kodėl, kiek?

Prasidėjo tai viskas taip nekaltai nuo mėginuko – niekaip nesugalvojau, ką čia nusičiupus protingo megzt, tai ėmiau vartyt knygas ir mezgaliot ši bei tą, improvizuot. Man apskritai labai aptinka vartyt mezgimo raštų knygas, ypač tas senąsias, dar iš močiučių laikų. Taip ir jaučiu, kaip galvon minčių cunamiai ritasi! Taigi bandinėjuos, bandinėjuos ir žiūriu, kad rankose visas mėginukas gatavas! Išploviau, išdžiovinau, pasimatavau ir – užsimečiau akis.  O kadangi siūlas beprotiškai mielas megzt tai visai neprailgo tas netikėtas procesas! Facebook’e besigirdama dar ir aprašymą pasižadėjau pagamint – o tai jau dalykas šventas. Tad tęsiu duotą žodį!

1
Čia man tik atrodo, ar tas meškius labai jau patenkintas? 🙂

Šitam  švelniam šiltam gražuoliui prireikė 6 kamuoliukų (čia neskaičiuojant tos puselės kur sueksperimentavau… ) Baby Cashmere Merino Silk DK siūlų  ir 4 mm virbalų su valu (galit naudoti ir tuos klasikinius tiesius, bet man su valu patogiau – ne taip pavargsta rankos nuo mezginio svorio!)

Tiems, kas nemėgsta skaitinėt aprašymų, va prašom pabraižytas raštas, gudrieji kurmiai susigaudys, kas ir kaip (raportas apibrėžtas raudonai) 😉 Maždaug 65 x 85 cm dydžio pedukui iš viso reikalingos 143 akys: 22 (po 11) kraštams perliuku ir 121 pagrindiniam raštui.

pagrindinis-raštas-tik-lygines-eiles zenklai-lt

 

Kas nori detaliau ir su šiokiais tokiais paaiškinimais prašom  – apačioj yra nuoroda į Ravelry, kur galima parsisiųsti ;).

Ai gi, žinot kuo dar čia šitas įrašas ypatingas? Ogi vat ėmiau ir padariau video, kaip ten tas akis kryžiuot ir sumezginėt! Dar reik pasitreniruot megzt “palindus” po kamera, bet taip gal bus aiškiau. O tai bebandydama padaryti fotopamoką vos neišsisukinėjau akių su tom nuotraukom… Jaučiu su visais paaiškinimais laikas pereiti prie judančių vaizdų formato!

[su_note note_color=”f4f0e8″ text_color=”#000000″]TRUMPAI DRŪTAI

DUOKLĖ AKIMS

Related post

4 Comments
 1. OKSANA 6 years ago
  Reply

  Labai gražus;)

  • Ieva 6 years ago
   Reply

   Ačiū! 🙂

 2. Asta 6 years ago
  Reply

  Kaip malonu žiūrėti į tokį gražų mezginį: tobulai lygios akys, kampai nepriekaištingai išformuoti, nuotraukų kompozicija apgalvota. Ačiū, kad dalinatės 🙂

  • Ieva 6 years ago
   Reply

   Ačiū, kad skaitote ir dėkoju už tokį puikų įvertinimą! 🙂

Leave a Comment

Your email address will not be published.