Kaip paslėpti siūlo galą?

Nesenai sulaukiau prašymo pasidalinti, kaip aš užslapstau tuos nenuoramas siūlų galus, kurie lieka pabaigus mezginį. Kaip žinia – niekas negimė mokėdamas ir viską žinodmas, todėl kai tik pradėjau megzti – mazgiau, mazgiau nuoširdžiai, užsispyrusiai ir negailestingai. Paskui sužinojau, kad čia toks kaip ir truputį nusikaltimas, ar mažų mažiausiai – geros mergaitės mezgėjos taip nesielgia. Tada sekė periodas, kuomet aš tuos siūlo galiukus kantriai kaišiojau su vąšeliu – raityddavau tą nenuoramą visaip kaip, kad tik jis nerastų kelio atgal. Kartais laimė nusšypsodavo man, kartais  – siūlo galui, kuris rasdavo kelią iš labirinto… Prieš porą vasarų teko laimė sudalyvauti viename labai smagiame mezgėjiškame pasisėdėjime  ir ten išmokau būdą, kurį naudoju iki šiol.

Visų pirma – reikalinga smaili adata, ne ta plastikinė buka, bet plona, smaili adata, didesne akute. Mano naudojamo būdo esmė – užfiksuoti siūlą perveriant jį išilgai. Galima iš karto durti į siūlą mezginyje, galima dailiai išraityt pagal raštą (būdą pasirinkite pagal mezginį, įgūdžius, nusiteikimą krapštinėtis – sprendimas Jūsų), bet pačioje pabaigoje aš visuomet “grįžtu” atgal – t.y., perveriu išilgai siūlą, kurį ką tik slėpiau.

pvz1

Lengviausia, aišku, visus siūlgalius suslėpti į siūlę (skamba ausyse ta taisklė, kad naują siūlą įvedam eilės pradžioje, ar ne? 🙂 ). Jau nekalbant apie tai, kad didžiąją jo dalį galima panaudot susiuvimui (aš kartais net sepcialiai palieku pakankamai ilgą galą, jei žinau, kad jo prireiks siūlei). Bet man šis būdas veikia ir mezgant ratu! Išbandyta tiek su plonais, tiek su storais siūlais.

pvz2

Tiesa, kartais, kai siūlas būna storesnis, o mane aplanko preciziška nuotaika, aš jį išdalinu gijomis ir suslapstau būtent taip –  tada tai jau ne tik  surast sunku, kur ten, kas pakavota,  bet varge vargeli jei prireikia išardyt…

Tikiu, kad kiekviena turim savų metodu, kurie geriausiai pasiteisina, tiek proceso, tiek rezultato atžvilgiu. Man būtent šis yra visų laikų mylimiausias.

Štai keli “gyvi” pavyzdžiai:

O kaip Jūs slepiat tuos niekadėjus? O gal Jūsiškiai gerai išauklėti ir niekur lįst nesitaiko…?

Related post

6 Comments
 1. Judita 6 years ago
  Reply

  Visada įdomu, naudinga ir smagu skaityti. Visada pasinaudoju jūsų patarimais. Ačiū. Darbai tobuli ir labai įkvepiantys!
  P.S. O kitiems daugiau pozityvumo 😉

  • Ieva 6 years ago
   Reply

   Ačiū už tokius gražius žodžius 🙂 Kiekvienas pozityvus komentaras – tai ženklas, kad einu teisinga linkme, o kiekviena kritika – tai tarsi priminimas neužsnūst ir tobulėt.

 2. asta 6 years ago
  Reply

  Kai nera apie kA rasyti… nieko idomaus. Ir neistrinkit. Visokiu nuomoniu reikia.

  • Ieva 6 years ago
   Reply

   Komentarų netrinu 🙂

 3. Renata 6 years ago
  Reply

  Nuostabus paaiškinimas – ne tik informatyvu, bet ir labai linksma skaityti 😀 SUPER

  • Ieva 6 years ago
   Reply

   Labai džiaugiuosi, kad ne tik naudinga, bet dar ir smagu! 🙂

Leave a Comment

Your email address will not be published.