Etiudas šalikų tema

Kai mokiausi muzikos mokykloje tekdavo groti tokį dalykai kaip etiudai, kurie iš esmės yra skirti technikai lavinti (kam yra tekę lakstyt arpedžio per visą klaviatūra supras apie ką aš čia 🙂 ). Tai šitie šalikai man čia tokie savotiški etiudai gavosi, nes (va čia naujiena) gi į rankas pakliuvo mezgimo mašina – Passap Duomatic S. Kadangi jos būklė buvo tokia truputį nenusakoma, visų pirma rūpėjo išsiaiškinti, ar ji apskritai mezga.  Kai jau pavyko tiek ją išvalyt ir pastatyt ant kojų ( o gal adatų??), kad būtų aišku, kas su kuo ir kodėl, tai būtinai reikėjo ir pasitreniruoti! O dar kai šalia siūlas, kuris prašyte prašosi išbandomas didesniame mezginyje nei pavyzdukas.

Šį kartą į mezgimo mašina pradinuko subtilybes (ir nuotykius) nesileisiu (bet jaučiu, kad bręsta įrašas), geriau papasakosiu, apie tai, ką pavyko iš po jos ištraukt: iš viso 3 šalikus. Pagaliau turiu normalius, ilgus šalikus, kuriuos galima apsitūlot iki “jau akių nebesimato” ir dar lieka galiukai kybot – ar dėl šiltumo, ar dėl mandrumo, čia jau kaip kam labiau patinka 🙂

Pirmiausia numezgiau vyrui iš spalvos, kurią pats išsirinko. Beje, lauke pastarosiomis dienomis toks keistas cepelinas tvyro, kad niekaip nepavyko išgauti to mėlynumo. Keistai pilka, nors tu ką….

Tada ėmiausi sau tokio mergaitiško (ta prasme – rožinio, pramuša kartais…) ir, aišku, gerokai didesnio (šita spalva šiek tiek labiau pasidavė):

Galiausiai atsirado ir juodas, dar didesnis(hm hm hm…):

 

Kadangi šį kartą ne apie “brūžinimą”, tai šiek tiek plačiau apie patį siūlą Cotton-Wool. Tik numegztas ir neplautas mezginys atrodo kietas ir keistai šiurkštus. Nežinau, ar per nuotrauką pavyks įžvelgti skirtumą, bet tai tas pats siūlas, megztas tuo pačiu tankumu (kairėje – išplautas, dešinėje – ne):

Ir ką jau ką, o maudynes jis tikrai mėgsta. Ir dar jam labai patinka būt mezgamam gan laisvai, kad po plovimo turėtų kur pasipūsti ir papurti. Vyro šaliką numezgiau šiek tiek per kietai, ir jis ne toks minkštas kaip kiti du, bet nusiskundimų negirdėjau. Rožinis ir juodas megzti jau laisviau, ir jie išplauti patapo tikrai minkšti ir purūs. Rožinį jau kokią savaitę vyniojuos ant kaklo, juodą dar tik šiandien pirmą dieną. Ir nors beveik pusė siūlo sudėties yra medvilnė, šalikai yra tikrai šilti (čia turbūt nemaišo ir jų dydis aišku…).

Dabar dar šiek tiek apie maudynes, nes jos yra be galo svarbus etapas. Plauti (ne perskalauti su balzamu ar pan., o skalbti), reikia mažiausiai 2 kartus (rankom megztus pavyzdukus pakako išplauti 2 kartus, šalikus iš po mezgimo mašinos skalbiau visus 3 kartus, bet gal aš pernelyg uoliai tą mašiną sutepinėju…). Naudojau skystą Ringuvos skalbiklį ir pilną kriauklę apie 40 laipsnių vandens (toks stipriai šiltas, svarbu, kad visada būtų vienodos temperatūros). Po pirmo karto vanduo nubėga murzinas (ate ate visoms verpimo alyvoms), o antruoju kartu mezginys išsikedena ir išsipurena, žodžiu mirkom,  minkom, glostom, gniaužom kol jau atrodo, kad pakaks 🙂 Galiausiai – skalavimas: rožiniam kliuvo plaukų balzamo vonia, o juodas išmėgino acto kaukę. Neskaitant kvapo, galutiniame rezultate ypatingo skirtumo nejaučiu. Tada leidžiam išdžiūti (aš tai dar pabaigoje kokiai 20 min įmetu į džiovyklę) ir, kad jau viskas būtų visai tvarkingai – pagarinam. Po visų šitų “procedūrų” mezginys papursta, nebelieka “skylučiu” tarp akių, atsiranda lengvas pūkelis.

O vat čia rankom iš dvigubo siūlo (mezgiau 4 mm virbalais, ir, kadangi paskutiniu metu esu kietamezgė, tai imčiau didesnius):

Galiausiai – siūlas man pasirodė be galo skalsus (bent jau mezgant mašina), nes pagal tai kokio dydžio gavosi šalikai, tai aš sau iš kokių 300 g ramiausiai suknelę lygiu raštu pasigaminu 🙂 Tokią iki kelių maždaug, neilgom rankovėm ( pavasaris ant nosies 😉 ), tiesią, bet neaptemptą… ai jau praktiškai viskas sugalvota 🙂 Tik kad paskutiniu metu norų sąrašas darosi panašaus ilgio kaip tie šalikai…. 😀

[su_note note_color=”f4f0e8″ text_color=”#000000″]TRUMPAI DRŪTAI

  • Modelis:  ilga (tikrai labai ilga) siaura paklodė
  • Dydis: mėlynas – 30 x 170 cm, rožinis – 42 x 260 cm, juodas – 50 cm x 280 cm
  • Siūlai: Cotton-Wool, spalvos 023 Denim (130 g), 078 Verity (231 g), 031 Black (290 g)
  • Virbalai: megzta mašina iš viengubo siūlo… mėlynas 6.5 tankumu, rožinis 7, o juodas 7.25
  • Tankumas (10 x 10 cm): mėlynas – 36 a. x 41 eil., rožinis – 32 a. x 36 eil., juodas – 30 a.  x 36 eil. ([/su_note]

DUOKLĖ AKIMS

Related post

Leave a Comment

Your email address will not be published.