Būtinosios kojinės

Tikrai žinau, kad yra mezgėjų pametusių galvas dėl kojinių mezgimo. Kartais jų net nebesiverčia liežuvis vadinti kojinėmis, nes tai iš ties būna tarsi meno kūriniai. Tačiau, kaip ten bebūtų, aš nepriklausau šiai kategorijai. Pagrindinė mano “bėda” su kojinėmis yra ta, kad jos būna 2, o tai reiškia, kad reikia megzt du vienodus daiktus. Pradedu nuobodžiaut… Panašiai ir su megztinio rankovėmis būna – kodėl jos būtinai dvi????? Nors dabar kaip tik baiginėjų vieną megztuką pavasariui ir šiuo metu jau įpusėjau rankoves, kurias mezgu – dėmesio – iš karto abi ir dar ratu. Pasirodo tam tereikia pakankamai ilgų virbalų su valu! Reikia pripažinti, kad procesas malonesnis jau vien dėl jog baigus bus tikrai baigta – nelauks dar viena sesė dvynė. Jūs tik nepagalvokite, kad man megzt nepatinka ar ką. Dar ir kaip, aš tiesiog nelabai mėgstu daryt tą patį, ir čia beveik su viskuo taip…

Grįžkime prie kojinių. Kaip ir minėjau – ne pats mėgiamiausias mano mezginys, bet kartą metuose – privalomas. Po namus bėgioja tokios padykusios vaikiško pėdutės, kuriomis būtina pasirūpinti. Tad kasmet jos gauna vis po naują porą megztų kojinių. Ir jau esu kaip mantra atidirbusi jų mezgimo technologiją. Būtinai plonas kojinėms skirtas siūlas. Plonas – tam, kad patogiai tilptų į batus, specialiai kojinėms skirtas – kad kojinės būtų tvirtos ir nesudiltų sezonui nesibaigus ( šiaip tai laikytų ir daugiau, bet pėdutės auga). Savaime suprantama ploni virbalai ir pirmyn.

Šį kartą savo 4.5 metų suaugusiam vaikui (pėda apie 18.5 cm) dėjau 56 akis. Tuomet atnara stulpeliu 2×2 apie 30 eilių, ir tada kulnas. Jį mezgu trumpintomis eilėmis. Tikrai nematau prasmės jo daryti pastorinto, nes siūlas pakankamai stiprus, kad nesudiltų, plius (mano subjektyvia nuomone) trumpintom eilėm kulnas nusimezga greičiau ir lengviau, be to – atrodo kur kas dailiau. Akis kulnui pasidalinau taip: 10-9-10. Toliau mezgu pėdą reikiamo ilgio, maždaug tol, kol kojinė apsimovus ima dengti mažąjį kojos pirščiuką. Tuomet ateina metas formuoti pirštus. Akis suiminėju kiekvienoje eilutėje iš kraštų, t.y. 1 ir 3 virbalo pradžioje, bei 2 ir 4 virbalo pabaigoje. Akių nesuimų visų iki galo, šiuo atveju pasilikau 8+8 laisvas akis ir jas nuleidau adata – siūlės nesimato, ir nesusidaro kampukas pirštų galuose. 

Šio sezono kojinės megztos iš Katia Camel Socks – tikrai šilto ir švelnaus avių ir kupranugario vilnos derinio. Skirtingos vilnos nevienodai priima dažą, todėl pažiūrėjus iš arčiau matomas lengvas margumas – kupranugario plaukas įneša ruvų blyksnių ir pagyvina spalvą. Bemezgant man kilo mintis, kad šitas siūlas puikiai tiktų ne tik kojinėms bet ir kokiai skarai. Megztiniui irgi, kas mėgsta plonus ir šiltus.

Šiems metams su kojinėmis baigtą, žiūrėsim, ką atneš kitas sezonas. O dabar mano mažasis stileiva jau naršo po lentynas ir tikrina, kurios pavasarinių siūlų spalvos jam švelniausios. Taip taip, turim čia tokį niuansa, kad siūlo švelnumas pasirodo priklauso ne nuo pačio siūlo, o nuo jo spalvos. Ir jeigu ta spalva kažkiek primena “kareivinę”, ji automatiškai tampa švelni. Ir dar įvairaus atspalvio rožinės, rausvos bei raudonos priimamos į kompaniją.

Gražios pirmosios pavsario dienos ir nesušalkit!

Ieva

 

[su_note note_color=”f4f0e8″ text_color=”#000000″]TRUMPAI DRŪTAI

  • Modelis:  visiškai iš galvos
  • Dydis: 4.5 metų pėdutmės, kurių dydis – apie 18.5 cm
  • Siūlai: KATIA Camel Socks, spalva 52, pora prireikė maždaug 43 g. 
  • Virbalai: 2 mm ir 2.5 mm metaliniai ChiaoGoo virbalai kojinėms[/su_note]

DUOKLĖ AKIMS 

Related post

Leave a Comment

Your email address will not be published.