[su_dropcap style=”simple” size=”1″]A[/su_dropcap]r žinojot, kad išvirkščiosios akys gali būti mezgamos skirtingais būdais? Dar ne taip senai nebūčiau apie tai nė pagalvojusi, bet pradėjus narplioti pynes bei kiauraraščius pastebėjau keistą dalyką – mezgant akys ant virbalo sugula kažkaip ne taip.

Štai taip (kairėje) turėtų būti, na bent jau visuose pavyzdžiuose ir pamokose gerosios akys atrodo taip. O štai šitaip (dešinėje) atrodo mano gerųjų akių eilė…
Štai taip (kairėje) turėtų būti, na bent jau visuose pavyzdžiuose ir pamokose gerosios akys atrodo taip. O štai šitaip (dešinėje) atrodo mano gerųjų akių eilė…

Vienintelis atvejas kuomet mano gerosios akys ant virbalo gulėjo taip, kaip nuotraukoje, buvo mezgant apvaliai, t.y. vien gerosiomis akimis. Išvada – kažkas netvarkoj su išvirkščiosiomis akimis.

Pasirodo yra  net 5 išvirkščiųjų akių mezgimo būdai (neteisikite už vertimą )!!!

 1. Žemyninis (continental)
 2. Angliškasis (english)
 3. Kombinuotas (combined) – šitas mano, mano!
 4. Norvegiškas (norwegian)
 5. „Atbulinė pavara“ (knitting back)

Pasikuičiau savo bibliotekėlėj ir atradau vieną seną knygą, kurioje irgi kalbamą apie tą mano naudojamą būdą, tik čia jis vadinamas “močiutės akimis”.

[su_quote cite=”M. Maksimova ‘Mezgimo abėcėlė'”]…megzti lygiuoju mezgimu labai paprasta. Tačiau mezgimas iš tikrųjų gražus būna tik patyrusių meistrių. Viena šio mezgimo “paslapčių” – mezgimas “močiutės” akimis. [/su_quote]

Kaip suprantu mezgant “močiutės akimis” mezginys yra tvarkingesnis ir lygesnis, nes mezgant išvirkščiąsias akis siūlas mažiau “tampomas”. Panaršius internete šis mano įtarimas tik pasitvirtino, be to paaiškėjo, kad tai (ko gero) yra greičiausias būdas megzti išvirkščiąsias akis.

Vienintelis dalykas, kurį reikia atsiminti yra tai, kad akys ant virbalo gula kitaip, nei mezgant “teisinguoju” būdu, todėl reikia būti atidiems su pynėmis ir kiauraraščiais.  Ir aišku, atkreipti dėmesį, kaip kabinamas akis mezgant iš gerosios pusės, kad nesigautų persuktos akys.

 

3 Comments
 1. Anijara 7 years ago
  Reply

  Labukas, siandien rodo nuorodas. Aciu!

 2. Anijara 7 years ago
  Reply

  nerodo…

  • Ieva 7 years ago
   Reply

   Sveiki! Ko nerodo? Nuorodas patikrinau – lyg ir visos veikia… 🙂

Leave a Comment

Your email address will not be published.